Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)
“Telefon fra en hængende have”, 2008. Sign. Bech; sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 62×54.
Udstillet: Art Amsterdam (Galleri Franz Pedersen), 2009. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Original stand.
Moderne kunst og design, 16. april 2024