903/94
Wilhelm Marstrand (f. København 1810, d. sst. 1873)
Portræt af en italienerinde i grøn kjole med store pufærmer og opsat hår. Usigneret. Olie på lærred. 30×24. Samtidig ramme.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag