1946/6009
Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
To fotografier uden titel. Signeret R. Winther 3.10.65 på forsiden og R. Winther 18. sep 1965. Vintage sølvgelatine print. Begge 18×24 cm. (2)
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling.
BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019
Vurdering
Hammerslag
38 bud