2016/507
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
“Fugleagtige væsener”. Sign. på bagsiden Ejler Bille, Ørby. 1977–79. Olie på lærred. 44×35.
Retoucheringer.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag