Ubekendt maler, ca. 1900
Antik scene fra templet i Karnak. Utydeligt sign. og dateret 1900? Pen og vandfarve på papir monteret på papir. Bladstørrelse 27×37.
Papiret er gulnet. Lille revne i øverste højre hjørne. Mindre misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021