2422/895
Tue Poulsen (f. København 1939)
Cirkulært sofabord med stel af sortmalet jern, top ilagt fliser af stentøj, dekoreret med brun, lys og blå glasur. H. 53. Diam. 110.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Vurdering
Hammerslag