1951/739
Sevaldsen
Konisk formet papirkurv af teak. Udført og mærket hos Sewex, Sverige. H. 33. Diam. 25,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nogle enkelte mindre hak/finérafslag.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag