2108/983
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Bogkasse af massiv eg. Udført hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 33.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Tre runde huller i bagbeklædningen.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud