2425/​9018

Goyard

Kuffert af mørkebrunt Goyardine monogram kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank og et rum med rødt velourfor. H. 33 x B. 41 x D. 37 cm.

2432

Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Slitage, mærker og ridser på monogram og læderbesætninger. Hank er gået i stykker i ene side. Snavs og slitage indvendigt. Alle mål er cirkamål.

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag