2131/​108

Italiensk serveringsbakke af sølv, fane og håndtag i sider støbt med rocailler, blomster og bladværk. Stemplet Fornari. 20. årh. Vægt ca. 2760 g. L. 67.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
10.000 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK