2131/108
Italiensk serveringsbakke af sølv, fane og håndtag i sider støbt med rocailler, blomster og bladværk. Stemplet Fornari. 20. årh. Vægt ca. 2760 g. L. 67.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag