2138/48
Ubekendt kunstner, 20-21. årh.
Stående kvinde i klassiske gevandter. Betegnet Milo. Skulptur af bronze på base af marmor. Bronzestøber mærke, Bronze Garanti Paris, J.B. Deposee. H. inkl. base 86.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag