2131/​132

Samling strøskeer af sølv, her i blandt Georg Jensen dessin 41. Ellers Primært Danmark, 19.-20. årh. Vægt ca. 825 g. (20)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Delvis graverede.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

4.000 kr

Hammerslag

3.400 kr

13 bud

3.400 kr
(Autobud) 3.200 kr
3.000 kr
2.900 kr
2.800 kr
2.700 kr
2.600 kr
2.500 kr
(Autobud) 2.400 kr
2.400 kr
2.200 kr
2.100 kr
2.000 kr