2131/132
Samling strøskeer af sølv, her i blandt Georg Jensen dessin 41. Ellers Primært Danmark, 19.-20. årh. Vægt ca. 825 g. (20)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Delvis graverede.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud