2003/811
Dansk møbeldesign
Skammel med stel af palisander. Sæde betrukket med brunt skind.
Almindelig brugspatina, herunder nogle ridser og mærker. Skind med brugsslitage og en anelse porøst skum.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag