2003/​811

Dansk møbeldesign

Skammel med stel af palisander. Sæde betrukket med brunt skind.

Almindelig brugspatina, herunder nogle ridser og mærker. Skind med brugsslitage og en anelse porøst skum.

Moderne kunst og design, 14. januar 2020

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
600 DKK