2034/90
Kinesisk røgelseskar af bronze. Ming form. Vægt ca. 660 gr. 20. årh. H. 8. Diam. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag