2431/109
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med roser i en flettet kurv. Sign. C. Normann 1854. Olie på lærred. 39×51.
Mindre krakeleringer. Én større retouchering i nederste højre side.
Vurdering