2138/962
Dansk møbeldesign
Tre indskudsborde af mahogni. Solgt gennem Illums Bolighus, med label herfra. Ca. 1950. H. 46,5–50. L. 42,5–56. B. 27,5–34.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag