2015/​1226

A. Michelsen

Bernhard Hertz

Volmer Bahner (f. Fredericia 1912, d. Ærøskøbing 1995)

Marguritsmykkesæt af forgyldt sterlingsølv bestående af armbånd, vedhæng og et par ørestikker hver prydet med hvid emalje. Armbånd B. 17,5 mm. L. 18 cm. Vedhæng diam. 33 mm. Ørestikker diam. 11,5 mm. (4)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Emaljen fremstår med mindre afslag.

Smykker, 8. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK