2006/1115
Oplukkelig diamantarmring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.08 ct. Diam. 6,2 cm. Vægt ca. 37 g.
Stemplet “840”
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 5. februar 2020
Vurdering
Hammerslag