2006/​1115

Oplukkelig diamantarmring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.08 ct. Diam. 6,2 cm. Vægt ca. 37 g.

Stemplet “840”

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 5. februar 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag