2048/345
Kinesisk fad af porcelæn i Longquan stil, dekoreret i grøn krakeléglasur, spejlet dekoreret med qilin og skyformationer, stand af bejdset træ medfølger. 20. årh. Diam. 55.
Mindre afslag på fodrand. Ridser på midte.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag