Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“I Urskoven”. Sign. Scherfig 1970, 112/280. Litografi i farver. Lysmål 40×62.
Litteratur: Lamberth, nr. 730.
Undersøgt i ramme. Passepartout med fugtpletter. Bladet er mere brunt langs passepartoutets kant. Papiret er gulnet.
13 bud
246527 | ||
917169 (Autobud) | ||
246527 | ||
917169 (Autobud) | ||
246527 | ||
917169 (Autobud) | ||
246527 | ||
917169 (Autobud) | ||
246527 | ||
917169 (Autobud) | ||
864295 | ||
917169 | ||
864295 |