1722/772
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Armstol med stel af palisander, senere betrukket i sæde med brunt skind. Model 62. Tegnet 1962. Udført og mærket med plakette hos J. L. Møller, Højbjerg.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte mærker og rester efter maling på ben. Enkelte ridser.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag
21 bud