Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Fra en London rejse”, 1983. Sign. monogram. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 53×40.
Proveniens: Galerie Asbæk, København.
God stand. Undersøgt i ramme.