2422/858
Dansk møbeldesign
Cirkulært sofabord af teak, plade ilagt fliser af stentøj med brun glasur. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 53. Diam. 117.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Vurdering
Hammerslag