Michael Raefsnyder (f. Orange, CA 1969)
“Little Feisty”, 2016. Sign. og dateret pp bagsiden. Akryl på lærred. 35,5×28.
Proveniens: Miles McEnery Gallery, New York City (label og beskrivelse påsat bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Original stand.
Moderne kunst og design, 23. april 2024