2413/212
Laurits Schmidt-Nielsen (f. Randers 1879, d. sst. 1952)
Norsk landskab med høstakke. Sign. Schmidt-Nielsen 1918. Olie på lærred. 52×74.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag