2004/230
To vævetrisser af udskåret og bemalet træ. Vestafrika. 20. årh. L. 13–13,5. (2)
Proveniens: Dansk / Schweizisk privatsamling. Erhvervet under ophold i Vestafrika i perioden 1962–68.
Brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag