2004/​230

To vævetrisser af udskåret og bemalet træ. Vestafrika. 20. årh. L. 13–13,5. (2)

Proveniens: Dansk / Schweizisk privatsamling. Erhvervet under ophold i Vestafrika i perioden 1962–68.

Brugsspor.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

290 DKK

290 DKK
(Autobud) 280 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK