2004/​230 To vævetrisser af udskåret og bemalet træ. Vestafrika. 20. årh. L. 13–13,5. (2)

Be­skriv­el­se

To vævetrisser af udskåret og bemalet træ. Vestafrika. 20. årh. L. 13–13,5. (2)

Proveniens: Dansk / Schweizisk privatsamling. Erhvervet under ophold i Vestafrika i perioden 1962–68.

Brugsspor.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

290 kr.

290 kr.
(Autobud) 280 kr.
280 kr.
270 kr.
260 kr.
250 kr.