2417/​569

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“GE 530/3”. Tre-personers sofa med stel af mørkbejdset eg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med cognacfarvet skind. Designet 1970. Udført hos Getama, Gedsted. L. 206.

Afhentes retur fredag 17/5–24.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag