2033/​114

Otte hollandske firpas af fajance, dekorerede i mangan med blomster, landskaber, dyr m.m. samt topas forestillende kapitæl med ansigt, monterede i rammer af egetræ. 18.-19. årh. Rammemål 30×30 og 28×16. (9)

Større og mindre afslag. To knækkede fliser. Marmorerede fliser løse i rammen. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK