Foto endnu ikke klar
893/290
Fransk guridon af forgyldt og patineret bronze med plade af marmor, tre ben med egyptiske hermer. Antageligt fremstillet til det russiske markede. 19. årh.s midte. H. 55. Diam. 79.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag