2131/2008
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Genève. Mekanisk værk med manuelt optræk og dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af brunt læder. Urets diam. 34 mm. Ca. 1962.
Fremstår med alders- og brugsspor. Overfladiske ridser på urkasse. Uoriginal krone. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. august 2021
Vurdering
Hammerslag
33 bud