1927/1574
Empireform bordlampe af forgyldt bronze, let konisk stamme på trepas fodstykke. 20. årh.s begyndelse. H. ekskl. montering 42 cm.
Aldersrelaterede spor.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag