2107/401
To afrikanske Guro masker af udskåret og bemalet træ. 20. årh. H. 58. (2)
Den ene maske med større afslag på hovedprydelse. Begge med mindre afslag og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. februar 2021
Vurdering
Hammerslag