Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Blomstermarked på Højbro Plads. Sign. Paul Fischer 1921. Olie på lærred. 90×124.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 233, 1969 nr. 128, afb. s. 47
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019