12203/36
Berndt Lagerstam (f. Finland 1868, d. 1930)
Landskab med brusende elv. Sign. B. Lagerstam. Olie på lærred. Lysmål 42×32. Rammemål 52×42. Indrammet.
I venstre side svagt mærke fra blindramme.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag