872/94
Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)
Kystparti med fiskere ved deres både på stranden. Sign. C. Neumann 1853. Olie på lærred. 30×46.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag