Foto endnu ikke klar
893/​904

Daum Nancy

Vase af klart, orangerosa samt gult matteret glas. Udskåret med skovlandskab og træer dekoreret med emalje i brunsort. Sign. Daum Nancy. H. 24.5 cm. Diam. max. 11.

Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 1980erne.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 5. marts 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK