Foto endnu ikke klar
893/904
Vase af klart, orangerosa samt gult matteret glas. Udskåret med skovlandskab og træer dekoreret med emalje i brunsort. Sign. Daum Nancy. H. 24.5 cm. Diam. max. 11.
Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 1980erne.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk
Design, 5. marts 2020
Vurdering
Hammerslag