2419/961
Arne Hovmand-Olsen (f. 1919, d. 1989)
Sofabænk med stel af sortmalet træ, betrukket med rødligt uld. Udført hos Bramin. L. 120.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag