2049/​299

Kaffe- og teservice af sølv bestående af kaffekande, tekande, sukkerskål og flødelande. Derudover mælkekande i andet design. 20. årh. Vægt 3102 g. (5)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Buler. Mælkekande med defekt hank og hul i korpus.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK