1747/​1528

Svensk empire kandiskurv af sølv, delvist svejfet kurv på stand dekoreret med hermehoveder. 1835. Vægt 350 gr. H. ekskl. hank 11 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Reparationer på underdel og lodninger, knækket ben. Senere graverede numre i bunden. Mangler indsats.

Varia, 23. november 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

11 bud

1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.500 DKK
(Autobud) 1.450 DKK
1.400 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK