1839/47
Ubekendt maler, 17. årh.
Portræt af engelsk adelig herre. Usigneret. Olie på lærred. 79×66.
Lærredet er dubleret. Aldersslitage. Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag
24 bud