2140/794
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Staved Teak”. En stor, rektangulær bakke af massiv, stavlimet teak. Stemplet Staved Teak, Dansk Designs, Danmark, IHQ. H. 4,5. L. 56. B. 32,5.
Mindre brugspatina, herunder ridser, mærker og enkelte hak.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag