2014/88
Harald Moltke (f. Helsingør 1871, d. Frederiksberg 1960)
Et par portrætter af Adelheid Marie von Hedemann og Gebhardt Valentin Kaas. Sign. HM 1911. Olie på lærred. 67×53. (2)
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag