2447/980
Dansk møbeldesign
Skænk af teak på stel af eg, front med tre skuffer og to jalousilåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Greb af messing. 1950'erne. H. 132,5. B. 151,5. D. 43,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Professionelt restaureret.
Vurdering
Hammerslag
1017480 | ||
879044 | ||
80072 (Autobud) | ||
879044 | ||
80072 |