12138/147
Svend Saabye (f. Nyborg 1913, d. 2004)
Komposition. Sign. Svend Saabye 04. Litografi i farver. Lysmål 54×37.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 23. september 2021
Vurdering
Hammerslag