1243/15
Johann Georg Paul Mohr (f. Bordesholm i Holsten 1808, d. München 1843)
“Parti af Classens Have”. Sign. J. Mohr 1840. Olie på lærred. 63,5×53.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og antikviteter, 22. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag
15 bud