12027/122
Thor Bøgelund-Jensen (f. Sorø 1890, d. Gentofte 1959)
“Dronning Ingrids Fond.” Plakat. Tryksign. Bøgelund 1953. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 85×62. Uindrammet.
Med få brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag