12027/​122

Thor Bøgelund-Jensen (f. Sorø 1890, d. Gentofte 1959)

“Dronning Ingrids Fond.” Plakat. Tryksign. Bøgelund 1953. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 85×62. Uindrammet.

Med få brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag