2033/2017
Damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål. Model Santos, ref. 8191208522. Quartz værk, kaliber 81. Hvid skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Cartier lænke af 18 kt. guld og stål med foldelås. Omkreds ca. 18 cm. Urets diameter 32 mm. 1988.
Original æske, certifikat fra 1988 samt servicebevis fra 2003 medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Enkelt bagkasse skrue mangler.
Armbåndsure, 12. august 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud