2033/​2017

Cartier

Damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål. Model Santos, ref. 8191208522. Quartz værk, kaliber 81. Hvid skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Cartier lænke af 18 kt. guld og stål med foldelås. Omkreds ca. 18 cm. Urets diameter 32 mm. 1988.

Original æske, certifikat fra 1988 samt servicebevis fra 2003 medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Enkelt bagkasse skrue mangler.

Armbåndsure, 12. august 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

14 bud

7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK